Bursa Göz Çizdirme

Bursa göz çizdirme

MİYOP, HİPERMETROP VE ASTİGMAT TEDAVİSİNDE KULLANILAN EXCİMER LAZER NEDİR?

3 farklı kırma kusuru vardır;

1- miyopi,

2- hipermetropi ve

 3-astigmatizma.

Kırma kusuru olan hastalar ışığı retinaya düşürebilmek ve net görebilmek için gözlük veya kontakt lens ihtiyacı duyarlar. Gözde ışığı kıran ve retina üstüne düşmesini sağlayan en önemli yapı gözümüzün en ön kısmındaki korneadır. Korneayı saat camı gibi düşünebiliriz. Herhangi bir kırma kusuru olmayan gözlerde uzaktan gelen ışık kornea ve lens üzerinden kırılarak retina üstüne düşer ve bu kişiler gözlüksüz net görebilirler. Miyop gözler tıpkı bir balonun önden ve arkadan çekilmiş hali gibidir, yani ön-arka uzunluğu (aksiyel uzunluk) normal gözlere göre fazladır. Hipermetrop gözler ise tam tersi bir balonun önden ve arkadan bastırılmış hali gibi düşünülebilir, ön-arka uzunluğu normal gözlere göre daha kısadır. Bu sebeple miyop gözlerde uzaktan gelen ışık kırıldıktan sonra retina önüne, hipermetroplarda ise retina arkasına düşer.

Dolayısı ile bu hastalar gözlüksüz net göremezler. Görüntüyü retina üzerine düşürebilmek için ek bir kırıcı ortama ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple miyop hastalar kalın kenarlı mercekli gözlük camı, hipermetrop hastalar ise ince kenarlı mercekli gözlük camı kullanırlar. Astigmatizma ise daha karmaşık bir durumdur, korneanın farklı akslarda farklı kırıcılığa sahip olması durumudur. İşte excimer lazer kırma kusuru olan bu gözlerde korneanın kırıcılığını ve eğimini değiştirip görüntüyü retina üzerine düşürebilmek için kullanılır. Kabaca kornea üzerinde oldukça hassas bir traşlama yaparak anormal korneayı normal bir kornea haline getirir. Bu sayede görüntü retina üzerine düşer ve kişi artık gözlüksüz net görür.

Excimer Lazer (Göz çizdirme ameliyatı) nedir ?

20 yılı aşkın bir süredir uygulanan, 18 yaşından büyük kişilerde miyop, hipermetrop ve astigmatizma düzeltilmesinde altın standart olan bıçaksız ve güvenilir bir tedavi yöntemidir. Bu ameliyatlar lokal damla anestezisi altında yapılır, 2 göz aynı anda tedavi edilir, işlem sırasında ağrı hissedilmez, işlem sonrası göz kapatılmaz. Hastanede yatış gerektirmeyen oldukça kısa süren ameliyatlardır.

2 çeşit excimer lazer yöntemi vardır.
1- PRK: Bir şekilde korneanın en yüzey tabakası olan epitel tabakası (derinin güneşte soyulan ve kendini yenileyen tabakası gibi düşününün) alınır, daha sonra lazer yapılır, kontakt lens konulur, epitel tabakası kendini 3 gün içinde iyileştirir. 1. Haftadan sonra görme gitgide artar ve birinci ayda hasta genellikle çok güzel görür. Myopi ve astigmatizma tedavisinde özellikle ince kornealarda oldukça etkili ve güvenilir bir yöntemdir.
2- FEMTO LASİK: Yüzeyden flep dediğimiz korneanın yaklaşık 5’te biri boyutunda bir kapakçık kaldırılır. Daha sonra lazer yapılır ve flep tekrar kapatılır. Miyop astigmat ve hipermetrop düzeltilebilir. Hastada ertesi gün net görüş sağlanır ve işine dönebilir.

İlker Incebıyık Excimer Lazer Bursa Göz Çizdirme

Excimer Lazer - Göz çizdirme neden bu kadar yaygınlaştı ?

Öncelikle göz çizdirme dediğimizde, 90’lı yılların sonunda Radyal Cerato denilen bir
yöntem varmış gerçekten göz kornea çiziliyormuş, o oradan kalan bir deyim. Şu anki yaptığımız şey göz çizme değil “Kornea lazer tedavisi” dir.

İnsanlar gözlüğü artık bir aksesuar olarak değil bir fazlalık olarak görmeye başlıyorlar yani sabah kalktığımda gözlük aramak istemiyorlar Ya da dışarıda soğuk bir ortamda gözlüğü bulansın istemiyor. Sürekli gözlük temizlemekten iki senede bir gözlük değiştirmekten bıkmışlar. Özellikle 2 yıldır hayatımıza giren pandemi sürecinde bu talep çok daha fazla arttı ve insanlar gözlüksüz yaşamak istiyorlar sabah kalktıklarında gözlerini açtığında her şeyi net görmek istiyorlar gece yatarken başucunda bir gözlük de uyumak istemiyorlar. Yada lensi tak çıkarla uğraşmak istemiyor ve dolayısıyla insanlar gözlük ve akıllı lens tedavileri için bize sıkça başvuruyor. Son yıllarda teknolojinin çok fazla gelişmesi çok çok yaşlı insanlarda bile cep telefonu hatta akıllı telefonların olması ve telefona bakarken 40 yaşın üstünde yakın gözlük
ihtiyacı hissedilmesi ile hepsi bir arada çözüm istiyorlar. Uzağı zaten görüyor sadece yakın gözlük olacak ama sonuçta telefonu neredeyse her beş dakikada elimize alıyoruz her beş dakikada bir çıkarıp yakın gözlüğü takmak insanlara zor geliyor bu yüzden lazer ve akıllı mercek tedavileri özellikle son 5 yılda oldukça yaygınlaştı. Bir dönem bunlardan çok korkan bir grup vardı insanlar korkuyordu daha tekrardan bunu kullanılması veya tekrar etmesi gibi durumlar vardı.

Teknoloji artık o kadar gelişti ki artık kişiye özel lazer tedavileri yapılıyor. Bazı teknolojiler sayesinde Eskiden sadece numaranın sıfırlanması ya da sıfıra yaklaştırılması amaçlanırmış. Şu anda kişiye özel lazer tedaviler sayesinde gözlüğü aradan çıkarman dışında bir de kaliteli görüş sağlıyor. Yani hasta ameliyat sonrası gözlükte gördüğünden çok daha kaliteli görüyor. Görme keskinliği artıyor. Bu göz tembelliği olan hastalarda yüksek astigmat olan hastalarda tabii çok da
faydalı oluyor. Evet ben gözlük kullanıyorum uzakta veya yakında Her neyse ben bu gözlükten kurtulmak istiyorum kabaca hastaların en çok kullandığı cümle budur. Gözlük kullanıyor ama aynı zamanda yaşam kalitesinde çok bir şey değişmiyor ve bende çizdirebilirim diyor. 40 yaşın altında zaten yakın görme problemi olmadığı için gözümüzün içindeki doğal lensin yakın uyumu yeterli olduğu için biz lazer tedavileri yapıyoruz. Yani 40 yaşın altında lazere uygunsa hasta lazer
yapıyoruz yani kornea üzerinden cerrahi gerçekleştiriyoruz ama 40 yaşın üstünde ise lens üzerinden cerrahi
gerçekleşir.

Çünkü 40 yaşından sonra insanın doğal lensi doğal merceği yoruluyor yaşlanıyor ne oluyor 40’a kadar çok iyi gören uzak numarası olmayan insan 40dan sonra yakın gözlük kullanmaya hatta 45’te gitgide artıyor 50’de matlaşıyor ve katarak gelişiyor. Bütün bunlar olurken iki senede bir göz numarası değişiyor. Biz o yüzden kırk yaşından sonra bu gözün içindeki lensi değiştirmeyi tercih ediyoruz bu uzak orta ve yakın mesafeli tüm mesafeleri uyumu yapan akıllı mercekleri koyarak Aslında kırk yaşından önceki merceğine yakın 20 yaşındaki bir mercek koyarak bak uzak ve yakın görmeyi sağlıyoruz ama kırk yaşından önce sadece lazer tedavisiyle numarayı sıfırlıyoruz ve bu sayede hasta uzağa yakın zaten her türlü çok güzel görünüyor ne kadar süren bir işlem için lazer tedavisi artık günümüzde O kadar yani konforlu bir hale geldi ki hem Hekim için hem hasta için iki göz yaklaşık 8 dakikalık her bi göz 4 dakika toplamda 8 dakikalık bir tedavi ile ağrısız yapıyoruz. Anestezi uyutma bayıltma narkoz bile yapmıyoruz . Hastanın gözüne 1 Damla damlaıyoruz yaklaşık 7-8 dakikalık bir tedavi ve hasta ameliyatın ertesi günü net görüyor işine gücüne gidebiliyor.
En fazla söylediğimiz şey şu sıfır yani hedeflediğimiz den 0 50 artı eksiğim yok ya da hipermetrop sapmalar olabilir ama onun dışında başka hiçbir şey olmaz diyoruz yani neredeyse sıfır riskli tedaviler oldu artık lazer tedavileri.. Bursa göz çizdirme operasyonları ve bilgi almak için arayınız

50 yaşında birinin görme problemi olması tamamen yaşa bağlı doğal bir problem ve bunun Akıllı lenslerle yani gözünüzün içinde işlevini yitirmiş görevini yitirmiş artık yakına uyum sağlayamayan merceğin çıkarılıp gözünüzün içine yakın uzak ve ara mesafe ve uyumu olan bir merceğin konulması tavsiye ederim Ama bunun için tabii ki göze uygun olmayabilir uygunluğu açısından Bursa göz çizdirme kelimesi ile bursagozdoktorlari.com.tr üzerinden randevu alarak tetkikler yaptırmanızı öneririm. Katarğınız alındığı için bir daha katarakt ameliyatı da olmayacaksınızve bir daha göz numaranızla değişmeyecek Çünkü gözün içindeki doğal mercek yaşanabilen bir mercek yaşlandıkça da numarası değişen bir mercek ama akıllı mercek öyle değil hayat boyu orada kalan ve o numaranın değişmeyeceği bir mercek..
Şimdi biz sonuçta bir cama ya da bir seramiğe çekil vermiyoruz. Biz bir canlı dokuya şekil veriyoruz Dolayısıyla az önce de anlattığım gibi bütün teknolojiye rağmen en son ve en iyi cihazları kullanmamıza rağmen bazen hastalarda artı eksi 0.50 sapmalar olabiliyor Bu gayet doğal zaten.. Lazer ameliyatlarında ve akıllı mercek ameliyatlarında da durum böyle hastanın iyi gördüğü numarayı düzeltiriz yani hastanın gözü refraktometre de 5.5 çıktı ve ama hasta 5 numara ile çok daha iyi görüyor. O yüzden biz 5 numarayı düzeltiriz ve hastaya deriz ki bak senin ameliyattan sonra Önemli olan da bu Senin görmen yani o refraktometre çıkan değer değil. Dolayısıyla sıfırlanma değeri tam sıfır olur mu diyor. Hastanın en iyi gördüğü takıldığında en iyi hissettiği numarasıdır. Buna dikkat ederiz yani orada çıkan değeri direkt değil de daha iyi
hissettiği daha iyi gördüğü değere göre çekebiliriz. Bursa göz çizdirme bilgi almak için arayınız

İş o kadar gelişti ki yani hastaya biz artık NASA‘nın uzay araştırmaları sırasında teleskoplarda görüntüyü netleştirmek için kullandığı teknolojinin hasta Göz Lazer cihazları Entegre edilmiş hali bu Teknoloji sayesinde Biz hastaya işte sadece numaradan kurtulacaksın da demiyoruz görüş kalite artacak diyoruz.Artık kişiye özel bir lazer tedavisi uyguluyoruz. 40 yaşından sonra gözün içindeki doğal merceğin yakınımı bozulur ve başlarız yakın gözlük kullanmaya, İlk başlarda bunu kendimize yedirmeyiz birazcık uzak tutmaya çalışırız telefonu ya da kitabıbu biraz netleştirir. Ama artık Belli bir yerden sonra kol mesafemiz de yetmez kırk beş yaşından sonra yakın gözüne başlarız 45 yaşında bir buçuk numara elli yaşında iki numara 55 yaşında iki buçuk numara 60 yaşında 3 numara bu gitgide gözün içindeki doğal mercek yaşlandıkça yakın uyumunu gitgide kaybettikçe numara artar. Önerim Bu akıllı mercek ameliyatı akıllı mercek ameliyatı size bir taşla üç kuş olacak bir uzak gözlükten kurtulacaksınız iki yakın gözlükten kurtulacaksınız 3 kataraktan kurtulacaksınız. 50 yaşından sonra artık katarak başlıyor yani gözümüzün içindeki doğal mercek yaşlanırken yakın uyumlu kaybederken Bir de 50 yaşında sarılaşmaya matlaşmaya başlıyor. Yani bir perdenin bir tülün arkasından bakarmış gibi hissetmeye başlıyorsunuz. Dolayısıyla Siz de bir taşla üç kuş olur Akıllı mercek O yüzden ben size akıllı mercek ameliyatı öneririm. Kontakt lens gibi değil , doğal mercek çıkarılıyor yerine akıllı mercek yerleştiriliyor ve o sizin öyle kaşıyarak darbe alarak
ya da isteyerek çıkarabileceğiniz bir şey değil.. Bursa göz çizdirme bilgi almak için arayınız

Bursa göz çizdirme fiyatları

Tüm fiyatlar için iletişim numaramız yada whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz..